loading

Opel, jako jedna z pierwszych marek w Polsce, wprowadził napęd elektryczny w dobrych cenach. W BSP mamy obecnie dwa modele - Corsę-e (zasięg ok. 330 km na bateriach) oraz Grandlanda X PHEV - hybrydę ładowaną z gniazdka (zasięg ok. 60 km na bateriach + napęd spalinowy).

Elektryczne Ople są już dostepne - zamów (42) 681 16 98.

 

Corsa-e

samochód zeroemisyjny, napęd elektryczny, zasięg ok. 330 km

Elektryczny Opel Corsa-e na prąd

Elektryk Corsa-e w praktyce:

 • BEV - Battery Electric Vehicle - samochód zeroemisyjny, o czystym napędzie elektrycznym
 • Zasięg 330 km wg nowej normy WLTP, która odwzorowuje realistyczny ruch uliczny
 • Przyspieszenie 0-100 km/h w 8,1 sek. Dla porównania nowa Corsa z silnikiem spalinowym przyspiesza 'od zera do setki' od 13,2 do 8,7 sek, w zależności od silnika. Elektryk bije na głowę topową jednostkę spalinową!
 • Koszt przejechania dystansu 100 km to około 10 zł.
 • Czas ładowania baterii do 80% w trybie szybkim (stacje szybkiego ładowania) wynosi 30 min.
 • Gwarancja 8 lat na baterię Li-Ion.
 • Bonus: elektrykiem jeździmy jak samochodem z automatyczną skrzynią biegów.

Dowiedz się więcej

 

Cena

Złącze do ładowania Type 2/Combo 2 mennekes

Dwa grubsze bolce na dole złącza służą do szybkiego ładowania z ulicznej ładowarki. Cecha aut bateryjnych, takich jak Corsa-e.

Cena elektrycznej Corsy-e w promocji i po rządowej dotacji zaczyna się od 86 990 zł. W cenę wliczona jest pokładowa ładowarka i kabel do ładowania. Część klientów bierze Corsę-e w abonamencie Free2Move Lease z serwisem, od 1211 zł +vat/miesiąc.

Tymczasem samochody spalinowe podrożały w 2019 i będą dalej drożeć w 2020, a to ze względu na nowe normy emisji spalin. Cena elektrycznej Corsy-e zbliżyła się do cen spalinowej Corsy.

Gotowy?

Zamów, (42) 681 16 98

 

Grandland X Hybrid

hybryda, którą można doładować z gniazdka

Opel Grandland X Hybrid hybryda PHEV

 

Grandland X PHEV w praktyce:

 • PHEV, czyli ładowana z gniazdka hybryda - można jeździć na samym prądzie, albo na silniku spalinowym, albo jednocześnie na obydwu napędach (przyspieszanie)
 • do wyboru napęd na przednią oś (Grandland X Hybrid) lub napęd 4WD (Grandland X Hybrid4)
 • zasięg na samych bateriach (bez napędu spalinowego) - 57 km dla wersji z napędem na przednia oś i 59 km dla wersji Hybrid4
 • Grandland X PHEV ma silnik spalinowy 1.6 Turbo 180KM przy napędzie na przód lub 200KM w wersji 4x4. Po rozładowaniu akumulatorów można jeździć jak pojazdem spalinowym. Czyli Grandland X hybryda jest dobry na autostrady, do jazdy poza miastem, na wakacje za granicą
 • przyspieszenie 0-100 km/h jest lepsze w wersji Hybrid 4x4 - 6,1 sek. do setki, za sprawą dwóch silników elektrycznych. W wersji z napędem na przednią oś jest jeden elektromotor i przyspieszenie wynosi 8,9 sek.
 • Ale: nawet z przyspieszeniem od zera do setki w 8,9 sek. może się równać mało który SUV o konwencjonalnym, spalinowym napędzie ;)
 • Bonus: Grandland X hybryda ma zawsze 8-biegową skrzynię automatyczną - czyli przy napędzie spalinowym jeździmy automatem

Dowiedz się więcej

 

Cena

Gniazdo ładowania hybrydowy Opel

Gniazdo ładowania - Opel Grandland X Hybrid.

Cena Grandlanda PHEV w promocji na firmę lub grupę zawodową zaczyna się od 141 400 zł. W cenę wliczona jest pokładowa ładowarka i kabel do ładowania. Część klientów bierze Grandlanda X Hybrid w abonamencie Free2Move Lease z serwisem od 1178 zł +vat/miesiąc.

W naszej ocenie psychologicznie te ceny są już do zaakceptowania.

Czy cena jeszcze spadnie? Mówimy o samochodzie, który ma i pełnowymiarowy silnik spalinowy, i napęd elektryczny - sporą baterię i elektromotor(y). Samochody spalinowe ostatnio drożeją i będą dalej drożeć w 2020, ze względu na zaostrzające się normy emisji. Summa sumarum nie spodziewalibyśmy się już dużych spadków ceny przy full-size SUV-ie, jakim jest Opel Grandland X. Cena odzwierciedla tu wielkość auta, koszty produkcji, bogate wyposażenie. Radość z jazdy zabawką o momencie obrotowym 360Nm (Hybrid) lub 520Nm (Hybrid4) trudno oddać słowami.

Gotowy?

Zamów, (42) 681 16 98

 

PHEV vs zwykła hybryda

Hybrydy mamy w Polsce już od 20 lat. "Zwykłe" hybrydy spopularyzowała już dawno szacowna japońska konkurencja. Przed podjęciem decyzji klient powinien jednak zrozumieć, czym różni się zwykła hybryda od hybrydy PHEV, czyli takiej, którą można ładować z gniazdka.

Zwykła hybryda robi w skrócie tak: gdy naciskasz pedał hamulca, zamiast trzeć klockami o tarcze kamulcowe załącza hamulec elektrodynamiczny i doładowuje niewielką baterię. Tak samo przy 'hamowaniu silnikiem'. Następnie ta mała bateria i niewielki silnik elektryczny wspomagają napęd spalinowy przy dynamicznym przyspieszaniu. Zwykła hybryda łagodzi więc jedynie zapotrzebowanie na energię silnika spalinowego, zmniejszając nieznacznie spalanie paliwa kopalnego. Ale wciąż nie może się taki samochód obejść bez benzyny. Na samym silniku elektrycznym możemy się zwykłą hybrydą co najwyżej toczyć w korku i to na ograniczonym dystansie - ok. 2 km. Czyli nie jest to pojazd zeroemisyjny. Ponadto nie można doładować akumulatora z gniazdka.

PHEV, czyli hybryda ładowana z gniazdka to już inna klasa samochodu. Oczywiście również tu mamy ładowanie baterii przy hamowaniu. Ale przede wszystkim akumulator jest w samochodzie PHEV na tyle duży, a silnik(i), elektryczny(e) mają na tyle dużą moc, że można jechać na samym napędzie elektrycznym. W Grandlandzie X PHEV zasięg na samym prądzie sięga 60 km. Czyli możemy jeździć po mieście, np. do pracy na prąd (zeroemisyjnie). Baterie doładowujemy z gniazdka w garażu albo na mieście. Tylko w jeździe pozamiejskiej używamy napędu spalinowego. Mamy imponujące przyspieszenie, bo gdy wciskamy 'gaz do deski' załączają się jednocześnie napęd spalinowy i elektryczny. W Grandlandzie będzie to razem 224KM przy napędzie na przód i 300KM w wersji z napędem na wszystkie koła.

PHEV to rozsądny kompromis pomiędzy pojazdem czysto bateryjnym a zwykłą hybrydą.

 

 

Kontakt

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.
Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez podmioty oraz na zasadach wskazanych w Oświadczeniu o ochronie prywatności.

Informacje na temat przysługujących Państwu uprawnień oraz nasze dane kontaktowe znajdują się tutaj.
promo 
Do góry