loading

Nowy Opel Astra wchodzi do gry na całość!

Cena katalogowa wersji spalinowej już od 82 900 zł

Już przyjmujemy zamówienia. Pełen cennik Nowej Astry dostępny jest na naszej stronie:

Zapraszamy:

SALON BSP Opel Łódź 42 681 16 98
SALON BSP Opel Piotrków 44 307 00 30 

 

Szósta generacja Astry - sprzedaż w salonach OPEL BSP ruszyła! Jako jedyny model w gamie Opla oferuje wszystkie cztery rodzaje napędu - benzyna, diesel, hybryda i elektryk. Nowa Astra VI dostępna jest z nadwoziami 5-drzw. hatchback i kombi. W kabinie zwraca uwagę nowa, dotykowa deska rozdzielcza Pure Panel. Samochód made in Germany.

Ceny w Polsce

Cenę Nowej Astry wraz ze specyfikacją już mamy - od 82 900 zł. W standardzie klimatyzacja elektroniczna, pakiet systemów bezpieczeństwa, elektryka szyb przód + tył, multimedia. Bogato. Samochody dla klientów pojawią się w lutym 2022 r. Ale zamówienia w BSP już przyjmujemy. Zapraszamy.

Druga istotna informacja to miejsce produkcji nowej Astry - Rüsselsheim w Niemczech. Obecna Astra produkowana jest w Gliwicach. My jesteśmy zbudowani wypowiedzią szefa niemieckiej fabryki, podobnie jak jednej z designerek Astry, również pracującej w kwaterze głównej Opla w Rüsselsheim (w Internecie można znaleźć video). Jak przy mało którym samochodzie stwierdzenie "Made in Germany" pasuje do Astry VI jak ulał. 'Made' oznacza tu zarówno siedzibę projektantów, jak i zakładu produkcyjnego.

 

Opel Astra VI tył

 

Nowa Astra VI

Klient wybierający dziś samochód kompaktowy powinien wziąć pod uwagę więcej czynników niż dawniej, szerzej spojrzeć na otoczenie i ofertę. Najpierw jednak fakty o nowym kompakcie Opla:

 • samochód segmentu C, nadwozia 5-drzw. hatchback i kombi
 • długość nadwozia hatchbacka 4,37 m, o pół centymetra większa niż poprzedniej generacji
 • jednak rozstaw osi o 1,3 cm większy co już jest odczuwalną zmianą na plus
 • bagażnik 422 l w hatchbacku, o 52 litry więcej niż w Astrze V
 • silniki benzynowe 1.2 Turbo 110KM i 130KM
 • silnik diesla 1.5 Turbo 130KM
 • dwa warianty napędu hybrydowrgo PHEV, mocniejszy o mocy 225KM, z silnikiem benzynowym 1.6 i 8-biegowym automatem
 • elektryczna, zeroemisyjna Astra-e ma się pojawić w 2023 roku
 • sportowy, nowoczesny design, m.in. Opel Vizor (panel reflektorów)
 • Pure Panel - dotykowe zegary w oparciu o wyświetlacz LCD o średnicy do 12 cali, dodatkowo, na prawo, ekran multimediów 10"

 

 

 

Atrapa chłodnicy Opel Astra L Vizor

LED-owe reflektory - stawiamy że będą w Astrze VI standardem. Opel Vizor, czyli półprzezroczysty panel tworzący wizualną całość z reflektorami.

 

Dostępność samochodów

Zaraz po designie, który w Astrze VI może się podobać, przymierzając się do zakupu weźmy pod uwage dostępność samochodów. Pierwsze Astry VI powinny dojechać do klientów BSP w I kwartale 2022 (zamówienia przyjmujemy od jesieni 2021).

 

 

Deska rozdzielcza Opel Astra VI

Pure Panel, czyli dotykowa deska rozdzielcza oparta o dwa wyświetlacze LCD.

 

Pierwsza Astra ze Stellantis

Astra VI została zaprojektowana w strukturach nowo utworzonego paneuropejskiego koncernu Stellantis, w ramach którego Opel zachował samodzielność - centrala pozostaje w Rüsselsheim.

Dotychczasowa Astra V to projekt powstały w strukturach General Motors, gdzie rola Opla była inna - w pewnym momencie tworzył samochody, które nie tylko w Europie, ale z niewielkimi modyfikacjami jeździły też w USA.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z salonem BSP w Łodzi i Piotrkowie.

 

 

Opinie

—Miałem okazję prowadzić Astrę PHEV - robi wrażenie. Cicha, mocna, prowadzi się jak samochód sportowy. Do tego wyrazisty, innowacyjny, kreatywny design. Dobra robota! – powiedział Jürgen Klopp, który jeździł jeszcze przedprodukcyjną Astrą VI.

 

Nowa Astra Sports Tourer

Nowej Astry z nadwoziem kombi spodziewamy się w salonie w II kwartale 2022. Warto zwrócić uwagę na dwa "detale":

 • w standardzie kanapa dzielona 40:20:40
 • większy o 57 mm rozstaw osi niż w hatchbacku

Dlaczego to ważne?

Astra VI kombi zaczyna być wyspecjalizowanym, wyraźnie innym samochodem niż hatchback. Zwrotna dzięki większemu rozstawowi osi, ustawna w środku, ultra-praktyczna. Spodziewamy się wysokiej sprzedaży Astry VI Sports Tourer. Jaka cena?

Przy poprzedniej generacji dopłata do nadwozia kombi wynosi 5 tys. zł, dlatego na podstawie cennika nowej Astry hatchback, spodziewamy sie ceny wyjściowej kombi na poziomie 87 900 zł minus rabat. W standardzie m.in. klimatyzacja sterowana elektronicznie, systemy bezpieczeństwa, takie jak utrzymanie w pasie ruchu, kamera. Oraz reflektory i lampy tylne LED i pełna elektryka szyb.

 

Nowy Opel Astra VI Sports Tourer

Kombi, podobnie jak hatchback, ma napędy benzynowe, diesel i hybrydowe PHEV. W nieodległej przyszłości będzie dostępna również Astra-e Sports Tourer, całkowicie elektryczna.

 

Tył Opel Astra 6 kombi

Bagażnik kombi ma pojemność do 608 l przy pięciu miejscach w kabinie, lub do 1634 l przy złożonej tylnej kanapie. Wyniki doskonałe wśród kombi segmentu C.

Do góry