loading

Szósta generacja Astry ma premierę w salonach OPEL BSP wiosną 2022. Jako jedyny model w gamie Opla oferuje wszystkie cztery rodzaje napędu - benzyna, diesel, hybryda i elektryk. Nowa Astra VI dostępna jest z nadwoziami 5-drzw. hatchback i kombi. W kabinie zwraca uwagę nowa, dotykowa deska rozdzielcza Pure Panel. Samochód made in Germany.

Ceny w Polsce

Cena Nowej Astry wraz ze specyfikacją zostanie ogłoszona już wkrótce. Samochody dla klientów pojawią się w lutym 2022 r.

Druga istotna informacja to miejsce produkcji nowej Astry - Rüsselsheim w Niemczech. Obecna Astra produkowana jest w Gliwicach. My jesteśmy zbudowani wypowiedzią szefa niemieckiej fabryki, podobnie jak jednej z designerek Astry, również pracującej w kwaterze głównej Opla w Rüsselsheim (w Internecie można znaleźć video). Jak przy mało którym samochodzie stwierdzenie "Made in Germany" pasuje do Astry VI jak ulał. 'Made' oznacza tu zarówno siedzibę projektantów, jak i zakładu produkcyjnego.

 

Opel Astra VI tył

 

Nowa Astra VI

Klient wybierający dziś samochód kompaktowy powinien wziąć pod uwagę więcej czynników niż dawniej, szerzej spojrzeć na otoczenie i ofertę. Najpierw jednak fakty o nowym kompakcie Opla:

  • samochód segmentu C, nadwozia 5-drzw. hatchback i kombi
  • długość nadwozia hatchbacka 4,37 m, o pół centymetra większa niż poprzedniej generacji
  • jednak rozstaw osi o 1,3 cm większy co już jest odczuwalną zmianą na plus
  • bagażnik 422 l w hatchbacku, o 52 litry więcej niż w Astrze V
  • silniki benzynowe 1.2 Turbo 110KM i 130KM
  • silnik diesla 1.5 Turbo 130KM
  • dwa warianty napędu hybrydowrgo PHEV, mocniejszy o mocy 225KM, z silnikiem benzynowym 1.6 i 8-biegowym automatem
  • elektryczna, zeroemisyjna Astra-e ma się pojawić w 2023 roku
  • sportowy, nowoczesny design, m.in. Opel Vizor (panel reflektorów)
  • Pure Panel - dotykowe zegary w oparciu o wyświetlacz LCD o średnicy do 12 cali, dodatkowo, na prawo, ekran multimediów 10"

 

Atrapa chłodnicy Opel Astra L Vizor

LED-owe reflektory - stawiamy że będą w Astrze VI standardem. Opel Vizor, czyli półprzezroczysty panel tworzący wizualną całość z reflektorami.

 

Dostępność samochodów

Zaraz po designie, który w Astrze VI może się podobać, przymierzając się do zakupu weźmy pod uwage dostępność samochodów. Pierwsze Astry VI powinny dojechać do klientów BSP w I kwartale 2022 (zamówienia przyjmujemy od jesieni 2021).

 

Deska rozdzielcza Opel Astra VI

Pure Panel, czyli dotykowa deska rozdzielcza oparta o dwa wyświetlacze LCD.

 

Pierwsza Astra ze Stellantis

Astra VI została zaprojektowana w strukturach nowo utworzonego paneuropejskiego koncernu Stellantis, w ramach którego Opel zachował samodzielność - centrala pozostaje w Rüsselsheim.

Dotychczasowa Astra V to projekt powstały w strukturach General Motors, gdzie rola Opla była inna - w pewnym momencie tworzył samochody, które nie tylko w Europie, ale z niewielkimi modyfikacjami jeździły też w USA.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z salonem BSP w Łodzi i Piotrkowie.

 

 

Opinie

—Miałem okazję prowadzić Astrę PHEV - robi wrażenie. Cicha, mocna, prowadzi się jak samochód sportowy. Do tego wyrazisty, innowacyjny, kreatywny design. Dobra robota! – powiedział Jürgen Klopp, który jeździł jeszcze przedprodukcyjną Astrą VI.

Do góry